2023 İngiltere Vize Başvurusu

karadagmontenegrovize.com
karadagmontenegrovize.com

İngiltere vize başvurusu yapmak İngiltere’ye gidebilmenin ilk adımıdır. Bu vizeyi almak için gerekli olan vize dokümanları genel olarak şu şekildedir; Gideceğiniz şehirde sizi karşılayacak ve konaklama ayarlayacak bir kişi varsa, ihtiyacınız olan ilk şey bir davetiyedir. Bu şekilde vize alınması çok kolaydır. Davetlilerin kimlik doğrulama belgelerini, pasaportlarını ve ikamet kartlarını isteyin ve belgelerinize ekleyin. Daha sonrasında vize merkezi gibi güvenilir bir firma ile anlaşarak sizin için başvuru yapmalarını isteyebilirsiniz. İşinizi sağlama almış olursunuz.

İş vizesine başvururken yerel bir şirketten kaşeli ve imzalı bir davet mektubu almayı unutmayın. Şirket kayıtları, SSK belgeleri, banka ekstreleri vb. tüm belgeleri eksiksiz olarak hazırlayın. İngiltere vizesi için en önemli belgeleriniz banka ekstrenizdir.

Konsolosluk fazlasıyla detaylı ve dikkatli incelemeler yapmaktadır. Tüm ret sebeplerinin nedeni olarak banka hesap özetlerinin yetersiz olduğunu gösteriyor. Lütfen maaşınızı, tasarruf hesabınızı ve banka belgelerinizi aynı anda ibraz edin. Bankada yeterli paranız yoksa bir kerede büyük para yatırma işlemleri yapmayın. Düzenli para yatırma ve çekme işlemleriyle kişisel ve tasarruf hesapları ekleyin. Bu gibi detaylar en çok da sizin işinize yaracaktır.

İngiltere vize başvurusu yapmak için (detaylar: https://www.vizemerkezi.com/ingiltere-vizesi/) vize merkezi firma ile iletişime geçebilirsiniz. Vize merkezi uzun zamandır tecrübeli ekip arkadaşları ile çalışmaktadır. Kolayca ve sadece evraklarınızı teslim ederek vize işlemlerinizi tamamlamanızı sağlayan bu firma oldukça köklü bir firmadır.

İngiltere vize başvurusu randevunuzu tamamladıktan ve gerekli belgeleri hazırladıktan sonra, bir Birleşik Krallık diplomatik temsilcisinden randevu almanız ve randevunuz için belgelerinizi teslim etmek üzere bizzat oraya gitmeniz gerekecektir. Yalnızca İngiltere vizesi için başvuruyorsanız, gerekli tüm belgelerle tam olarak hazırlanmanız gerekir. Birleşik Krallık vize başvurunuzda tüm bu belgeler kontrol edilecektir, bu nedenle eksik belgeler varsa başvurunuz reddedilebilir.

İngiltere ülkesi için vize başvuru süreci, belgelerin gönderilmesinin yanı sıra biyometrik verilerin (e-imzalar, parmak izi taramaları, dijital fotoğraflar) işlenmesini içerir. Vize başvuru sürecinde diplomatik görüşme yapılmamaktadır ancak İngiliz Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde sizi görüşmeye çağırabilir veya ek evrak talep edebilir. Ayrıca İngiltere vize başvuruları doğrudan bir İngiliz konsolosluğuna veya büyükelçisine gitmek yerine resmi başvuru merkezlerine gönderilmektedir, ancak vize verme yetkisi İngiliz Konsolosluğuna aittir ve vize süresi tamamen İngiltere vize ve göçmenlik görevlileri tarafından değerlendirilmekte ve belirlenmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu için İşlemler

Online sisteme girilen tüm vize formu bilgileri doğru ve eksiksiz olmalıdır. Gerekli belgeleri toplamanız ve danışmanınıza göndermeniz gerekecektir. İngiltere vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. İngiliz Konsolosluğu kişisel bilgileri formlar aracılığıyla alır. Eksik veya yanlış doldurulmuş bir vize başvurusu, başarılı bir başvuru şansınızı azaltır. İngiltere vize başvurusu formu, İngiltere vize sürecinin en önemli kısımlarından biridir. İngiltere vize başvuru formu doldurulmalı ve İngiltere vize belgelerinizle birlikte saklanmalıdır ve onsuz vize başvurunuz kabul edilmeyecektir. İngiltere vize başvuruları İngiliz konsoloslukları ve büyükelçilikleri tarafından kontrol edilmektedir. Konsolosluklar bireysel başvuruları kabul etmemektedir. Akreditasyon kuruluşları Teleperformance dışındaki kuruluşlara başvuru yapılmayacaktır. Başvurunun şahsen yapılması gerekmektedir, parmak izi alınacak ve kişinin fotoğrafı başvuruya eklenecektir. İngiltere vize başvurusu formu 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak, Birleşik Krallık hızlandırılmış vize başvuru seçenekleri sunmaktadır. Pasaportunuzu teslim aldıktan sonra vize sonucunuz size bildirilecektir.

Vize merkezi yetkilileri tarafında yönlendirilmek ve ilk tecrübenizde İngiltere konsolosluğundan red almak istemezseniz vize merkezi.com adresinden yetkililere ulaşabilir, yardım talep edebilirsiniz. Merkez Linki aşağıda;

www.vizemerkezi.com

 

Semih S. hakkında 78 makale
Merhabalar Semih Ben.Yılın her 2 ayı tatil ve iş amaçlı Karadağ da bulunuyorum.Karadağ'a yerleşmek veya tatil yapmak isteyenlere yardımcı olmak adına bu siteyi kurdum.Yazılarımı beğendiyseniz paylaşmanız veya yorumda bulunmanız beni memnun edecektir.Karadağ da karşılaşmak dileğiyle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*