İngiltere Vize Alımı

karadagmontenegrovize.com (1)

İngiltere vizesi, Türkiye’den İngiltere’ye seyahat etmek için gerekli olan bir belgedir. İngiltere vize almak için bazı prosedürler vardır. İngiltere’ye vize almak için vize merkezimizden yardım alabilir, böylece işlemlerinizin daha kolay ve hızlı tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Vize danışmanlık merkezimize başvurarak İngiltere vize başvurunuzu online olarak da yapabilirsiniz. Ancak başvuru yapmadan önce öncelikle İngiltere vize türünüzü belirlemelisiniz. İngiltere vize türü, seyahatinizin amacına göre belirlenir. Hangi amaçla seyahat etmek istiyorsanız, buna uygun vize türüne başvuru yapmalısınız.

İngiltere Vize Türleri Nelerdir?

İngiltere’ye seyahatlerde başvuru yapabileceğiniz birçok farklı vize türü vardır. Ülkemizde en çok talep edilen İngiltere vize türleri ise şunlardır:

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere’de eğitim görmek isteyen Türk vatandaşlarının başvurabileceği vizedir. Bu vize ile İngiltere’de belirli bir süre boyunca öğrenim görebilir, mevcut vize süresi içerisinde dil kursu veya kısa dönemli kurslar da dâhil olmak üzere eğitim görme hakkına sahip olabilirsiniz. Bu vize genellikle 1 yıldan daha uzun süreler için verilmektedir. Vize süresi, eğitimin süresine göre değişkenlik gösterir. Bakınız: https://www.vizemerkezi.com/ingiltere-vizesi/

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi, yabancı uyruklu kişilerin, İngiltere’de belirli bir süre boyunca çalışmalarına izin veren vizedir. Belirli koşullara sahip kişiler iş bulup İngiltere’de çalışabilir, belirli koşulları sağladıktan sonra İngiliz vatandaşlığına geçme hakkı da elde edebilirler. Eğer çalışmak veya İngiltere’de iş kurmak istiyorsanız, İngiltere çalışma vizesi almanız gerekmektedir. Çalışma vizesinin geçerlilik süresi ise işveren tarafından belirlenmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi

İngiltere’yi turistik, iş, eğitim, sağlık gibi çeşitli nedenlerle ziyaret etmek için başvuracağınız vizedir. En fazla 6 aylık süreler için geçerlidir. Bu vize, özellikle İngiltere’ye gezi ve turistik faaliyetler için tercih edilen, oldukça popüler bir vize türüdür.

İngiltere Aile Vizesi

Aile vizesi, İngiltere’de ikamet eden bir aile üyesinin, İngiliz uyruklu olmayan bir aile üyesini davet etmesi ile alınan vizedir. İngiltere’de ailesi, eşi, nişanlısı gibi aile üyelerinin yanına gitmek isteyenler bu vize türüne başvuru yapmalıdır. Bu vizeye, 18 yaşından küçük çocuklar için de başvurulabilmektedir. Aile vizesi, davet edilen kişinin İngiltere’de en fazla 6 ay kalmasına imkân tanımaktadır.

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’ye vize başvuruları, Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi’ne (UKVI) yapılmaktadır. Bunun için, İngiltere’nin resmi web sitesi üzerindeki, vizeler ve göçmenlik bölümünden başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce başvuracağınız vize türü için gerekli belgeleri hazırlamalı, vize ücretini yatırmalısınız. Her vize türüne göre sizden farklı belgeler talep edilecektir. Bu belgeleri hazırlayıp birer kopyasını almalı, web sitesine yüklemelisiniz. İngiltere vize başvuru formunda, kimlik bilgileriniz, uyruğunuz, ikametgâh bilgileriniz gibi kişisel bilgilerinizin yanı sıra vize türünüzle ilgili sorular da yer almaktadır. Başvuru formunu hatasız ve dikkatli doldurmaya özen göstermelisiniz. Başvuru formunda yanlış veya eksik verdiğiniz bir bilgi, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere vize ücretleri, vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. En fazla 6 ay geçerliliği olan İngiltere vize ücretleri yaklaşık 126 sterlindir. İngiltere vize ücretlerini belirleyen en önemli unsur, İngiltere’de kalma süresidir. Bu yüzden vizenin süresi uzadıkça, vize ücreti de artmaktadır. Örneğin, 6 aylık İngiltere ziyaret vizesinin ücreti 126 sterlinken, 11 aylık ziyaret vizesi ücreti 256 sterlindir. Uzun süreli vizelerin ücretleri ise 473 sterlin ila 1052 sterlin arasında değişmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

İngiltere vize başvurusunun yapılması gereken tarihler, vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Ziyaret vizesi, turistik vize ile çalışma vizeleri için 3 ay önce başvuru yapılmalıdır. Öğrenci vizesi için, eğitim başlamadan 6 ay önce başvuru yapılması önerilmektedir.

Semih S. hakkında 78 makale
Merhabalar Semih Ben.Yılın her 2 ayı tatil ve iş amaçlı Karadağ da bulunuyorum.Karadağ'a yerleşmek veya tatil yapmak isteyenlere yardımcı olmak adına bu siteyi kurdum.Yazılarımı beğendiyseniz paylaşmanız veya yorumda bulunmanız beni memnun edecektir.Karadağ da karşılaşmak dileğiyle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*