Karadağ İtalya Feribot Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

resim1

Karadağ, güneydoğu Avrupa’da, Arnavutluk’un kuzeyinde ve Adriyatik Denizi’nin güneyinde yer alan Balkanlar ülkesi iken İtalya, Akdeniz’de yer alan; batıda Tiren Denizi, güneyde İyon Denizi ve doğuda Adriyatik Denizi bulunan çizme şeklinde bir yarımada ülkesidir.

Karadağ ve İtalya arasındaki uzaklık 725 km olup Karadağ ile İtalya arasında yolculuk uçakla veya feribot yoluyla gerçekleşmektedir. Karadağ ve İtalya arasında yapılacak yolcuklukta genellikle tercih edilen ulaşım arası feribottur. Karadağ İtalya arası feribot yolculuğunun tercih edilme nedeni ulaşım masraflarının diğer ulaşım araçlarına kıyasla daha uygun olmasıdır.

Türkiye’den yapılan Karadağ ve İtalya vize başvuru işlemlerinde akredite acente Vizem.net’in yetkililerinden Karadağ İtalya arası feribot yolculuğu ve İtalya vize işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri öğrendik.

Karadağ İtalya Arası Kaç Km’dir?

Karadağ İtalya arası 725 km’dir.

Feribotla Karadağ’dan İtalya’ya Geçiş Nasıldır?

resim2

Karadağ İtalya feribot yolculuğu Bar ve Bari güzergahları arasında yapılmaktadır. Karadağ’ı İtalya’ya bağlayan denizcilik şirketi olan Montenegro Lines yıl boyunca düzenli olarak iki ülke arasında seferler düzenlemektedir.

Karadağ ve İtalya seferlerinde arabalı feribot seçeneği bulunmakta olup ulaşım maliyeti ve kaza riskinin az olması seyahat edecekleri feribot ulaşımını tercih etmesine neden olmuştur.

Karadağ İtalya Feribot Yolculuğu Kaç Saat Sürer?

Karadağ İtalya feribot yolculuğu yaklaşık 7,5 saat sürmektedir.

Karadağ İtalya Feribot Seferi Düzenleyen Firmalar Hangileridir?

Karadağ İtalya feribot seferi düzenleyen firmalar Jadrolinija ve Montenegro Lines denizcilik şirketleridir.

Montenegro İtalya Feribot Bileti Nereden Alınır?

Montenegro İtalya feribot bileti feribot iskelelerinde bulunan gişelerden ve feribot seferi düzenleyen firmaların internet siteleri veya seyahat acentelerinin resmi sitelerinden alınabilmektedir.

Karadağ İtalya Feribot Biletleri Ne Kadardır?

2022 yılı Karadağ İtalya arası iki yataklı tuvaleti içinde kabin için tek kişilik feribot bileti 100 euro iken üç yataklı tuvaleti içinde bir bilet için kişi başı 90 eurodur.

Feribot Dışında Karadağ’dan İtalya’ya Nasıl Gidilir?

Feribot dışında Karadağ’dan İtalya’ya uçak ve tren yoluyla gidilmektedir. Karadağ’dan İtalya’ya uçuş ortalama 1 saat 15 dakika sürmekte olup Roma Termini’den Podgorica’ya yapılan tren seferi ortalama 22 saat 34 dakikadır.

Karadağ’dan İtalya’ya Gitmek İçin Gerekenler Nelerdir?

Karadağ’dan İtalya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları geçerli bir pasaporta ve pasaport türüne bağlı olarak İtalya vizesine sahip olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 günü geçmemek koşuluyla Karadağ’a vizesiz gidebilme ve Karadağ’da kalabilme hakkı bulunmaktadır. Karadağ’dan İtalya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Karadağ vizesi zorunluluğu bulunmazken İtalya vizesine veya geçerli bir Schengen vizesime sahip olma mecburiyeti vardır.

İtalya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasından umuma mahsus pasaport hamilleri için vize şartı bulunurken diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri için 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşuluyla vize muafiyeti bulunmaktadır.

Semih S. hakkında 78 makale
Merhabalar Semih Ben.Yılın her 2 ayı tatil ve iş amaçlı Karadağ da bulunuyorum.Karadağ'a yerleşmek veya tatil yapmak isteyenlere yardımcı olmak adına bu siteyi kurdum.Yazılarımı beğendiyseniz paylaşmanız veya yorumda bulunmanız beni memnun edecektir.Karadağ da karşılaşmak dileğiyle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*