Zümrüt Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Zümrüt takı

Günün birinde siz de kendinizi şımartmaya karar verebilirsiniz. Bu noktada, paranızı olabilecek en mantıklı şekilde harcamayı düşünüyorsanız seçiminizi zümrüt takı ve aksesuarlardan yana yapmalısınız. Zümrüt yüzük, zümrüt küpe, zümrüt bileklik ve daha birçok aksesuarın size çok yakışacağını ifade edebiliriz. Ayrıca, bu tür takı ve aksesuarları kıyafetlerinizle en iyi şekilde kombin haline getirebilirsiniz.

Zümrüt ürünlere hayranlık duyanların aklında tahmin edebileceğiniz gibi zümrüt fiyatları ne kadar sorusu yer alıyor.

Zümrüt Takılar Pahalı Mı?

Zümrüt; son derece değerli bir taştır. Çok uzun süreden bu yana takı sektöründe yer alır. Hatta, Osmanlı Devleti’nde asaleti simgelediğini ve önemli kişilerin parmaklarında zümrüt yüzük olduğunu ifade etmek gerekir. Zümrüt taşı; mücevher sektöründe pırlantanın ardından en değerli taş oluşuyla dikkat çeker. Bu yüzden, zümrüt takı ve aksesuarların fiyatları yüksektir. Hatta, elmas yüzük, kolye ve bileklik modellerine kıyasla çok daha yüksek fiyatlı oldukları bilinir. Siz de mücevher sektörünü yakından incelediğinizde en üst kalitedeki zümrütlerin orta kalite bir elmastan daha değerli ve pahalı olduğunu fark edeceksiniz.

Zümrüt fiyatları; birçok faktörden etkilenir. Fiyatlar üzerinde belirleyici olan hususların başında karat geliyor. Karat; pırlanta ürünlere ek olarak zümrüt takı ve aksesuarlar için de önemli bir kriterdir. Zümrüt fiyatları konusunu zümrüt yüzük modelleri üzerinden verilecek bir örnek ile açıklamak mümkün! 0.56 karat pırlanta zümrüt yüzük ile 0.36 karat pırlanta zümrüt yüzük arasında fiyat farkı mevcuttur. Kağıt üzerinde karat değeri yüksek olan yüzüğün daha pahalı olması beklenir. Ancak, karat değeri dışında kesim, berraklık ve renk gibi faktörler de fiyatlara etki eder. Örneğin, berraklığı ile dikkat çeken ve üzerinde herhangi bir leke dahi olmayan zümrüt yüzük; karat değeri daha düşük olsa dahi diğer modellere kıyasla daha pahalıdır.

Neden Zümrüt Takılar Tercih Edilmeli?

Zümrüt; mitolojilerin ve efsanelerin taşı olarak bilinir. Görüp görebileceğiniz en değerli taşların başında gelir. İnsanlar; yüksek zümrüt fiyatları yüzünden zümrüt takı ve aksesuar satın almaktan kaçınırlar. Ancak, zümrütten imal edilen ürünler; özellikleriyle kendileri için ödenen parayı sonuna kadar hak ettiklerini gösterirler. Bir başka deyişle, fiyat performans kriteri bakımından bekleneni fazlasıyla sunarlar.

Zümrüt takı almak isteyenlerin çok sayıda geçerli sebebi bulunuyor. Her şeyden önce, harika bir tasarımının olduğunu söylemek gerekir. Göz alıcı yeşil rengiyle dikkat çeker. Bunun yanı sıra, sağlığa olan faydaları ile de öne çıkar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hatta, sindirim sistemini bile olumlu etkiler. Sakinleştirici etkisinin oluşu ile fark yaratır. Zümrüt yüzük, kolye ya da bileklik kullananlar; kendilerini çok daha enerjik, motive ve mutlu hissederler. Siz de zümrüt takı ve aksesuarlar için ödemiş olduğunuz paranın karşılığını sonuna kadar alacaksınız.

Semih S. hakkında 78 makale
Merhabalar Semih Ben.Yılın her 2 ayı tatil ve iş amaçlı Karadağ da bulunuyorum.Karadağ'a yerleşmek veya tatil yapmak isteyenlere yardımcı olmak adına bu siteyi kurdum.Yazılarımı beğendiyseniz paylaşmanız veya yorumda bulunmanız beni memnun edecektir.Karadağ da karşılaşmak dileğiyle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*